telefon izolace staveb email kontola vlhkosti
Otevřít menu
PAKR, s.r.o.
PAKR, s.r.o.
email Hydroizolace staveb info@pakrsro.cz
telefon kontola vlhkosti +420 777 932 388
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
   

Hydroizolace balkónů a teras

Jedná se o realizaci hydroizolačního souvrství realizovanou ve většině případů nad vnitřní obytnou částí domu. Lze tedy s určitou nadsázkou říci, že se jedná o „plochou střechu s provozem“. Hydroizolační vrstva balkónů nebo teras je většině případů tvořena z PVC-P folie či souvrství SBS modifikovaných asfaltových pásů. Může být také tvořena např. z FPO izolace.

Stejnou důležitost, jakou má samotná hydroizolace balkónu či terasy, má totožnou funkční důležitost tepelná izolace. Při navrhování celého hydroizolačního souvrství (parotěsná izolace, tepelná izolace, hydroizolace) je nutné přihlédnout a zohlednit několik velmi důležitých faktorů, a to především budoucí využití plochy terasy či balkónu a s tím spojené zatížení hydroizolačního souvrství v tlaku (pochozí nebo pojezdová plocha), druh a způsob využívání obytných místností pod terasou (obytná místnost, sklad, garáž, posilovna, bazén), atd.

Všechny tyto faktory promlouvají do navrhování samotných jednotlivých prvků, vrstev hydroizolačního souvrství. Současně při navrhování hydroizolace balkónu nebo terasy je nutné již dopředu plánovat spádování a následný odtok srážkové vody.

Chcete si přečíst podrobný postup hydroizolací?

Ceník hydroizolací

Pro bližší podrobnosti nás kontaktujte.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím