telefon izolace staveb email kontola vlhkosti
Otevřít menu
PAKR, s.r.o.
PAKR, s.r.o.
email Hydroizolace staveb info@pakrsro.cz
telefon kontola vlhkosti +420 777 932 388
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
   

Hydroizolace ploché střechy

Není dobré podceňovat funkci samotné hydroizolace. Nikdo nechce, aby mu při dešti ze stropu tekla voda. U střešní hydroizolace navíc plní hydroizolace další důležitou funkci a to ochranu tepelné izolace před vodou. Většina dnes používaných tepelných izolací střech je nasákavá, tzn., že pokud by docházelo k opakujícím se zatečení vody do skladby hydroizolačního souvrství střešního pláště, kde je pod hydroizolační také tepelná izolace, např. z EPS (expandovaný pěnový polystyrén), či minerální vata (střešní), tepelná izolace by nasákla vodu a tím by došlo k znehodnocení její hlavní vlastnosti a tou je tepelná izolace - zabránění prostupu, úniku tepla, či chladu.

Základní druhy hydroizolačních materiálů jsou v podstatě dva. Prvním je měkčené PVC-P, které se svařuje za pomocí horkého vzduchu v kombinaci s mechanickým přítlakem. Dalším jsou asfaltové pásy AP, oxidované, nebo modifikované, které se svařují v přesazích a většinou plnoplošně k podkladu pomocí plamene (hořák na PB). Existují i samolepící asfaltové pásy - dnes většinou používané jako parotěsná izolace či podkladní a ochranný pás tepelné izolace před následným plnoplošným natavením dalšího asfaltového pásu. Existují další druhy hydroizolací s označením HDPE, FPO – flexibilní polyolefín - velmi drahá ovšem vysoce kvalitní střešní hydroizolace s dvojnásobnou délkou záruky a to v délce trvání 20 let. Bohužel minimum investorů je ochotno zaplatit vyšší cenu.

Povlaková hydroizolace ploché střechy je během roku vystavena působení počasí a jeho vlivům. Z těchto důvodů se doporučuje minimálně jednou ročně kontrola stavu střechy. Kontrola střechy a její hydroizolace může být prováděna pouze vizuálně, nebo dle požadavku či přání investora pomocí nedestruktivní metody – impedanční defektoskopie.

Vizuální metoda – vizuální kontrola stavu povrchu hydroizolace v ploše. Kontrola okrajů hydroizolace ukončených na jiných konstrukcích, stav detailů, tmelení. Kontrola stavu oplechování včetně kotvení a nátěrů. Kontrola nadstřešních konstrukcí. Kontrola propojení jímacího vedení hromosvodu. Kontrola nadstřešních konstrukcí.

Nejvhodnější jsou prohlídky střechy prováděny 2x ročně a to v ročním období – jaro a podzim. Při těchto kontrolách jsou zpravidla ze střešní konstrukce odstraněny nežádoucí předměty a nečistoty. Dále je provedeno vyčištění lapačů střešních vpustí a dále činnosti uvedené výše.

Za naši více jak 20-ti letou praxi v oboru již máme za sebou realizace jak bytových domů, rodinných domů, administrativní stavby, sportovní haly, výrobní haly a další průmyslové objekty, obchodní centra atd. Některé z provedených realizací si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Chcete si přečíst podrobný postup hydroizolací?

Ceník opravy ploché střechy

Pro bližší podrobnosti nás kontaktujte.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím