telefon izolace staveb email kontola vlhkosti
Otevřít menu
PAKR, s.r.o.
PAKR, s.r.o.
email Hydroizolace staveb info@pakrsro.cz
telefon kontola vlhkosti +420 777 932 388
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
   

Hydroizolace plochých střech

Zjednodušeně lze popsat tento druh hydroizolací jako „hydroizolace rovných střech“. Ovšem tak, jak jednoduše zní tento popisek, tak jeho případné rozklíčování je doopravdy velmi rozsáhlé. Označení „plochá (rovná) střecha“ v sobě skrývá hned několik variant ve smyslu typu stavby (rodinný dům, průmyslový objekt, stavby pro výchovu a vzdělání, stavby pro obchod a služby, sportovní a tělovýchovné stavby, administrativní stavby, stavby pro kulturu, stavby pro dopravu a spoje), druhu využití (plochá střecha bez provozu, plochá střecha s provozem, zelená či vegetativní střecha), umístění stavby (památková oblast, horská oblast).

Všechny tyto „proměnné“ faktory svým jedinečným způsobem určují druh (PVC-P folie, SBS modifikované pásy, FPO folie, TPO folie) a specifikaci samotné hydroizolace - mechanicky kotvená hydroizolace, zátěžová hydroizolace, izolace odolná vůči prorůstání kořínkům, izolace odolná vůči ropným látkám, třída požární odolnosti atd.

Dále druh tepelné izolace - nasákavá, nenasákavá, třída požární odolnosti, pochozí pouze pro obsluhu, pochozí pro pěší, pojezdová, tepelný odpor vzhledem k tloušťce materiálu atd.

V neposlední řadě také druh parotěsné izolace – volně položená, bodově natavená, samolepící atd.

Velmi důležitou a přesto často opomíjenou problematikou je bezpečné a rychlé odvodnění srážkové vody z prostoru střešní konstrukce, kde estetika ve většině případů vyhrává nad funkčností. Dalším důležitým návrhem a posouzením pro ploché (rovné) střechy je „zajištění hydroizolačního souvrství proti účinkům sání větru“, což v běžné mluvě znamená mechanicky (kotvení, lepení) nebo pomocí přitížení (kačírek, dlažba nebo oboje v kombinaci, substrát, atd.), zajistit skladbu střešního pláště aby neuletěla. V dnešní době se pro tyto návrhy provádějí takzvané „kotevní plány“ nebo také „ plán přitížení“. U obou těchto návrhů je prioritou druh nosné konstrukce střešního pláště.

Samotnou kapitolou u střešních konstrukcí je opracování prostupů (odvětrání kanalizace, chránička pro media klimatizace, chránička pro slaboproud, VZT prostupy atd.)

Chcete si přečíst podrobný postup hydroizolací?

Ceník hydroizolací

Pro bližší podrobnosti nás kontaktujte.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím