telefon izolace staveb email kontola vlhkosti
Otevřít menu
PAKR, s.r.o.
PAKR, s.r.o.
email Hydroizolace staveb info@pakrsro.cz
telefon kontola vlhkosti +420 777 932 388
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
   

Hydroizolace spodní stavby

Jedná se o realizaci hydroizolačního souvrství u podsklepeného rodinného domu, či stavby občanského typu. Podsklepení stavby může být provedeno v celém půdorysném rozsahu stavby či pouze částečně. Částečné podsklepení se zpravidla realizuje u rodinných domů umístěných ve svažitém terénu. U staveb občanského typu se většinou jedná o podsklepení v celém půdorysném rozsahu stavby a naopak s několikerým opakováním – suterénní podlaží S1,S2,S3... Například jde o podzemní garáže, skladovací prostory, sklepní prostory, archívy atd. Hydroizolační vrstva je zde většinou realizována z PVC-P folie nebo z SBS modifikovaných asfaltových pásů.

Před samotnou realizací hydroizolačního souvrství je nutné dbát zvýšené pozornosti správného návrhu a typu hydroizolačního souvrství a to s přihlédnutím na návrh namáhaní vodou (hydrofyzikální namáhaní), včetně radonového zatížení stavby. Na základě těchto návrhů a posouzení se následně navrhují i ostatní, neméně důležité konstrukční detaily hydroizolace spodní stavby – např. opracování prostupů, přechod hydroizolace z vodorovné plochy na svislou část, opracování dilatačních spár, opracování „anglických dvorků“ atd.

Při návrhu hydroizolace spodní stavby je potřeba také brát v úvahu budoucí možnou kontrolu těsnosti hydroizolace spodní stavby, v horších případech její opravu (sanaci) a to z důvodů možného poškození např. průběhem navazujících stavebních prací.

Chcete si přečíst podrobný postup hydroizolací?

Ceník hydroizolací

Pro bližší podrobnosti nás kontaktujte.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím