telefon izolace staveb email kontola vlhkosti
Otevřít menu
PAKR, s.r.o.
PAKR, s.r.o.
email Hydroizolace staveb info@pakrsro.cz
telefon kontola vlhkosti +420 777 932 388
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
   

Hydroizolace staveb

Hydroizolace staveb. Její návrh, ale především montáž je naprosto odbornou činností, kterou nelze provádět svépomoci. I v tomto oboru je potřeba se neustále nejen prakticky, ale také teoreticky vzdělávat vzhledem k pokroku ve vývoji používaných materiálů, ale také neustále se měnícím legislativním nařízením, normám a předpisům.

Hydroizolace ploché střechy jakékoli stavby je pokaždé originální a unikátní. Je třeba ošetřit veškeré nerovnosti a prvky, které se na dané střeše nacházení (jednotky VZT, podpůrné konstrukce, komínová tělesa, anténní konstrukce, hromosvodové rozvody, odvětrávání, schodišťové stupně, zábradlí, klimatizační jednotky atd.) Celou plochou střechu je potřeba kompletně zaizolovat tak, aby povlak byl 100% vodotěsný a to jak proti dešťové vodě, stojaté vodě, tak i proti odtávajícímu sněhu.

Totožnou, ne-li dokonce ještě větší důležitost, klade na preciznost provedení hydroizolace spodní stavby. Následné opravy hydroizolace spodní stavby jsou totiž vždy z ekonomického hlediska výrazně dražší než oprava hydroizolace ploché střechy. Důvod je jasný. Zatímco střešní hydroizolace je ve většině případů volně přístupná, protože tvoří poslední vrstvu střešní konstrukce a její kontrola pomocí impendační defektoskopie je komfortní, u spodní stavby jde o pravý opak.

Základy běžného rodinného domu se nacházejí v hloubce okolo 3 m a v této úrovni je prováděna i vodorovná hydroizolace stavby včetně následného přechodu (zpětný spoj) na svislé stěny objektu, kde je hydroizolace v celé ploše stavby a je vytažena zhruba 20 cm nad okolní terén. Takto provedená hydroizolace je po dokončení stavby nedostupná a následné opravy vyžadují zásah do okolního terénu (výkopové a odklízecí práce atd.) a výrazně zdražují výslednou cenu opravy.

Z výše uvedeného vyplývá, že správné a kvalitní provedení hydroizolace stavby a je jedno, jestli se jedná o rovnou střechu, balkón či terasu, nebo o spodní stavbu je velice důležité a znamená pro majitele nemovitosti do budoucna velkou úsporu finančních prostředků a starostí.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím