telefon izolace staveb email kontola vlhkosti
Otevřít menu
PAKR, s.r.o.
PAKR, s.r.o.
email Hydroizolace staveb info@pakrsro.cz
telefon kontola vlhkosti +420 777 932 388
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
   

Kontrola vlhkosti plochých střech metodou impedanční defektoskopie

Každý, kdo se již jednou v životě setkal se zatékání vody do střechy, se již jistě poučil z poměrně složitého procesu odstraňování dopadů pronikání vlhkosti pod svrchní izolační vrstvu.

V důsledku svých zkušeností pak vždy raději volí aktivní preventivní kontrolu před pasivním čekáním na zjištění havarijního stavu. Jedním z nejvhodnějších postupů aktivní prevence je použití metody impedanční defektoskopie.

Výhody metody impedanční defektoskopie

  • nenarušuje povrchovou izolaci = je to povrchově nedestruktivní metoda
  • využívá přesné technické zpracování, které eliminuje možnost přehlédnutí
  • poskytuje jasný technický výstup v podobě vlhkostní mapy dané ploché střechy

Co je to impedanční defektoskopie


Impedanční defektoskopie je poměrně nová technická metoda. Přestože využívá pouze základní fyzikální zákonitosti, tak do nedávna nebyly k dispozici přístroje pomocí je možné zajistit stanovení stavu vlhkosti materiálů pod svrchní izolační vrstvou bez nutnosti narušení stávajícího povrchu. Jedná se tedy o nedestruktivní způsob zjišťování vlhkosti ve většinou běžně nepřístupných místech.

V podstatě je s pomocí specializovaného přístroje měřen odpor vznikající při průchodu střídavého elektrického proudu určitého nízkofrekvenčního signálu mezi elektrodami umístěnými na spodní straně přístroje.

Přenášený nízkofrekvenční signál je schopen proniknout, v závislosti na typu povrchového podkladu a izolace (= v závislosti na objemové hmotnosti materiálu), až do hloubky 10 centimetrů.

S pomocí moderní techniky je tak možné impedanční defektoskopií získat přesné strojově zpracované výsledky, které je možné následně objektivně a dokumentovaně vyhodnotit. A při opakovaných měřeních je možné je i vzájemně porovnávat.

Další informace získáte v části průběh kontroly vlhkosti.

Pro bližší podrobnosti nás kontaktujte.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím